Polartec Power Stretch i Polartec Power Stretch Pro. Co warto o nich wiedzieć?

Przy poszukiwaniu ciepłej odzieży sportowej warto zwrócić uwagę przede wszystkim na propozycje firmy Polartec. Z jej tkanin szyje się wiele ubrań o wyjątkowych właściwościach termoizolacyjnych i oddychających. Wśród nich znajdują się również tkaniny Polartec Power Stretch i Polartec Power Stretch Pro. Co warto o nich wiedzieć?

Gdy temperatura spada, warto wybrać odzież, która zapewnia optymalny komfort cieplny, ale przy tym daje również odpowiedni poziom swobody i ma właściwości oddychające. W tej roli świetnie sprawdzają się tkaniny Polartec Power Stretch oraz Polartec Power Stretch Pro, z których szyje się głównie bluzy, ale również inne elementy odzieży, na przykład legginsy, rękawiczki, czapki.

Wykonane z tych tkanin ubrania i akcesoria cechują się przede wszystkim komfortowym ciepłem, są lekkie, oddychające, a także elastyczne, czyli doskonale dopasowują się do sylwetki, ponieważ rozciąga się w czterech kierunkach. Mogą być używane podczas uprawiania różnych sportów – trekkingu, biegania, jazdy na rowerze, wspinaczka, jazdy na nartach czy snowboardzie.

Zewnętrzna strona tkanin Polartec Power Stretch i Polartec Power Stretch Pro jest gładka, natomiast od spodu jest wykończona przyjemnym w dotyku meszkiem.

Czym różni się Polartec Power Stretch od Polartec Power Stretch Pro?

Tkanina Polartec Power Stretch została opracowana już przeszło 10 lat temu. Obecnie dostępna jest także w udoskonalonej wersji, a mianowicie jako Polartec Power Stretch Pro. Wersja Pro posiada dodatek nylonu w swoim składzie, dlatego jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, w tym na ścieranie, a także skuteczniej chroni przed wiatrem.